Bezpieczeństwo

W ramach projektu „AMIplus - Przyjaciel Wrocławia”, podnosimy bezpieczeństwo energetyczne aglomeracji wrocławskiej.  Wyposażyliśmy 370 tys. klientów w nowocześniejsze, dające więcej możliwości liczniki, które pozwolą na pełną kontrolę zużycia prądu przez klientów i lepsze zarządzanie siecią energetyczną przez dostawcę energii.
Pewność dostaw energii                     
Nowoczesne opomiarowanie pozwala na zminimalizowanie czasu przerwy w dostawie prądu. Na podstawie przesyłanych automatycznie danych, TAURON Dystrybucja może zlokalizować i usunąć awarię, a tym samym szybciej przywrócić zasilanie. System ten pozwala także analizować jakość dostarczanej do klientów energii elektrycznej.

Przeciwdziałanie kradzieżom energii  
Otrzymywane informacje o zakłóceniach w dostawach prądu to także bardziej szczelna sieć energetyczna, odporna na kradzieże energii. Monitorując sieć TAURON Dystrybucja jest w stanie zlokalizować ewentualne kradzieże energii,  które mogą być przyczyną uszkodzenia instalacji elektrycznej w budynku, pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Niezawodna wymiana informacji     
Bezpieczeństwo w AMIplus to również odpowiednia ochrona odczytywanych danych pomiarowych. Wymiana danych pomiędzy systemem a licznikiem energii elektrycznej jest szczelnie zabezpieczana i szyfrowana. Wdrożone systemy ochrony danych są analogiczne do stosowanych w systemach bankowości elektronicznej czy w systemach operatorów telefonii komórkowej.

TAURON eLicznik

Dowiedz się o korzyściach posiadania aplikacji TAURON eLicznik.