Bezpieczeństwo

W ramach projektu „AMIplus - Przyjaciel Wrocławia”, podnosimy bezpieczeństwo energetyczne aglomeracji wrocławskiej.  Wyposażyliśmy blisko 400 tys. mieszkań i firm w nowocześniejsze, dające więcej możliwości liczniki, które pozwolą klientom na pełną kontrolę zużycia prądu i lepsze zarządzanie siecią energetyczną przez naszą spółkę.
Pewność dostaw energii                     
Nowoczesne opomiarowanie pozwala na zminimalizowanie czasu przerw w dostawie prądu. Na podstawie, przesyłanych automatycznie danych, możemy sprawniej zlokalizować i usunąć awarię, a tym samym, szybciej przywrócić zasilanie. System ten pozwala także analizować jakość dostarczanej do klientów energii elektrycznej.

Przeciwdziałanie kradzieżom energii  
Otrzymywane informacje o zakłóceniach w dostawach prądu to także szczelniejsza sieć energetyczna, odporna na kradzieże energii. Monitorując sieć jesteśmy w stanie zlokalizować ewentualne kradzieże energii,  które mogą być przyczyną uszkodzenia instalacji elektrycznej w budynku, pożarów bądź porażenia prądem, nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również mieszkających w sąsiedztwie.

Niezawodna wymiana informacji     
Bezpieczeństwo w AMIplus to również odpowiednia ochrona odczytywanych danych pomiarowych. Wymiana danych pomiędzy systemem, a licznikiem energii elektrycznej jest szczelnie zabezpieczana i szyfrowana. Nasze systemy ochrony danych są analogiczne do stosowanych w systemach bankowości elektronicznej, czy w systemach operatorów telefonii komórkowej.

TAURON eLicznik

Dowiedz się o korzyściach posiadania aplikacji TAURON eLicznik.