Bezpieczeństwo

W ramach projektu AMIplus podnosimy bezpieczeństwo energetyczne.  Wyposażyliśmy ponad pół miliona mieszkań i firm w nowocześniejsze, dające więcej możliwości liczniki, które pozwolą klientom na pełną kontrolę zużycia prądu oraz na lepsze zarządzanie siecią energetyczną przez naszą spółkę.
Pewność dostaw energii                     
Nowoczesne opomiarowanie pozwala na zminimalizowanie czasu przerw w dostawie prądu. Na podstawie, przesyłanych automatycznie danych, możemy sprawniej zlokalizować i usunąć awarię, a tym samym, szybciej przywrócić zasilanie. System ten pozwala także analizować jakość dostarczanej do klientów energii elektrycznej.

Przeciwdziałanie kradzieżom energii  
Otrzymywane informacje o zakłóceniach w dostawach prądu to także szczelniejsza sieć energetyczna, odporna na kradzieże energii. Monitorując sieć jesteśmy w stanie zlokalizować ewentualne kradzieże energii,  które mogą być przyczyną uszkodzenia instalacji elektrycznej w budynku, pożarów bądź porażenia prądem, nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również mieszkających w sąsiedztwie.

Niezawodna wymiana informacji     
Bezpieczeństwo w AMIplus to również odpowiednia ochrona odczytywanych danych pomiarowych. Wymiana danych pomiędzy systemem, a licznikiem energii elektrycznej jest szczelnie zabezpieczana i szyfrowana. Nasze systemy ochrony danych są analogiczne do stosowanych w systemach bankowości elektronicznej, czy w systemach operatorów telefonii komórkowej.eLicznik

Dowiedz się o korzyściach posiadania aplikacji eLicznik.